Zaplanuj swoją przyszłość 4-01-2018

KOMENDA MIEJSKA POLICJI w KOSZALINIE

Koszalin, 04.01 2018r.

WARSZTATY Z TECHNIKIEM KRYMINALISTYKI

Wczoraj w auli koszalińskiej komendy odbyły się kolejne warsztaty zorganizowane przez policjantów, w których uczestniczyła młodzież z klas mundurowych z Computer College. Spotkanie odbyło się w ramach przedsięwzięcia „Zaplanuj swoją przyszłość - wstąp w Nasze szeregi".

Wczoraj w auli koszalińskiej komendy odbyło się spotkanie policjantów z uczniami z Computer College. Tym razem na warsztaty zaproszony został technik kryminalistyki, który opowiedział o swojej codziennej pracy. Policjant omówił również metody ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa.
Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach, podczas których mogła zobaczyć między innymi w jaki sposób technik przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi zabezpiecza odciski linii papilarnych.
Spotkania z młodzieżą z klas mundurowych na stałe wpisały się w harmonogram pracy koszalińskich policjantów, dlatego będą obywały się cyklicznie, w ramach przedsięwzięcia „Zaplanuj swoja przyszłość-wstąp w Nasze szeregi".
Koszalińscy policjanci przypominają, że od 01 września 2017 roku. osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji mogą składać dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie, w komórce ds. kadr i szkolenia. Chętne osoby powinny osobiście złożyć komplet dokumentów w naszej jednostce.

 

Partnerzy