Wyjazd uczniów klas mundurowych na Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce 16-03-2016

15 marca dzięki staraniom nauczyciela zajęć mundurowych podpułkownika rezerwy Ryszarda Pędzińskiego, 30 uczniów klas mundurowych odwiedziło poligon w Wicku koło Ustki.
Uczniowie w czasie pobytu na poligonie byli świadkami ostrego strzelania z armat przeciwlotniczych ZU-23-2 (kaliber 23 mm) oraz przeciwlotniczych zestawów rakietowych Grom. Zwiedzili obozowisko – namioty w których odpoczywają żołnierze, punkt kontrolny maszyn oraz zjedli wojskowe jadło w postaci smacznej, ciepłej grochówki.
Myślę, że był to bardzo pouczający wyjazd w czasie którego uczniowie mogli się przekonać jak wygląda codzienne życie żołnierza na poligonie.

Krzysztof Krauza