Udział naszych uczniów w Debacie Oksfordzkiej 26-10-2020

W dniu 23.10.2020 odbyła się Debata Oksfordzka zorganizowana przez  Fundację Edukacja -Równość-Aktywność - Dialog- Era Dialogu w ramach projektu „Debaty oksfordzkie - edukacja obywatelska.” Inicjatywa została zrealizowana za pomocą komunikatora Skype.

TEB Edukacja Computer College reprezentowali Sandra Czeszun, Martyna Dyrda i Iwo Kuzemczak. Naszymi przeciwnikami w walce na argumenty były uczniowie z koszalińskiego Ekonoma i II LO im. W. Broniewskiego .

Każda z drużyn zmierzyła się dwukrotnie z grupą przeciwną, zarówno po stronie propozycji i opozycji.

Debaty odbyły się według harmonogramu:

1.(Propozycja) Computer College- (Opozycja) ZS nr 1

2.(P) ZS nr 1 - (O) IILO

3.(P) II LO - (O) Computer College

Oto tezy z którymi miały zmierzyć się drużyny:

1. Głos oddany podczas wyborów ma ogromne znaczenie i przyczynia się do decyzyjności.

2. Działalność w organizacjach obywatelskich i politycznych ma realny wpływ na zmiany w naszym społeczeństwie.

3. Działania wolontariackie są miarą rozwoju społecznego państwa.

Koordynatorką i organizatorką  spotkania była p. Magdalena Chałat

Praca, zaangażowanie i argumenty wszystkich uczniów zostaną ocenione przez jury konkursu debat. Wyniki opublikujemy wkrótce. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie, wykazali się znajomością poruszanych problemów oraz trafnymi argumentami. Dziękujemy za zaangażowanie i doskonałą retorykę uczniom oraz pani Beacie Koszykowskiej, która zrekrutowała tak mocny skład:).