Tabliczka mnożenia jak tabliczka czekolady 12-10-2018

28 września 2018 roku odbył się kolejny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Jak co roku, w ostatni piątek września uczniowie Computer College wzięli aktywny udział w zabawie. W akcji uczestniczą szkoły z całego świata. Całkowicie dobrowolnie. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Zachęca ono do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w ciekawy i oryginalny sposób i stanowi doskonała okazję do nadrobienia „tabliczkowych" zaległości. Wiedza sprawdzana jest za pomocą krótkich „egzaminów”. Egzaminatorami są uczniowie, którzy tworzą specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz nauczycieli.
Każda osoba, która zda tego dnia egzamin uzyskuje tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Poniższe zdjęcia dokumentują jak miło można spędzić dzień ucząc się i bawiąc równocześnie.