Spektakl "Sny" 28-10-2019

"Zanim zasiądziesz w fotelu na widowni teatralnej weź głęboki oddech i zastanów się, co może się przydarzyć, gdy zanurzysz się w przeżyciach ludzi uzależnionych. Spróbuj w ciszy i skupieniu oraz z pełną uważnością wsłuchać się w ich brutalną rzeczywistość, która wynikać może z braku lub nadmiaru. Czego? Środków odurzających, leków, a może miłości i zrozumienia?" Alicja Balcerzak

W październikowy poranek 21.10.2019 uczniowie klas pierwszych Computer College mieli wyjątkową okazję poobcować ze sztuką. W Domku Kata odbyło się przedstawienie „Sny”
na podstawie dramatu Iwana Wyrypajewa. Sztuka przedstawia komplikacje życiowe młodych ludzi i podejmuje kwestie najtrudniejszych problemów: uzależnień od substancji psychoaktywnych, lęków, poczucia osamotnienia, aborcji. Zaaranżowana została w formie monologów obrazujących skutki destrukcyjnego stylu życia. Miejsce akcji dramatu jest nieoczywiste. Młodzi ludzie są zawieszeni w przestrzeni między jawą, a snem, między życiem, a śmiercią. Oniryczny klimat przedstawienia wyrywa nas na chwilę z rzeczywistości. Bohaterowie przedstawienia usiłują odpowiedzieć na pytania czym jest piękno, wyzwolenie, miłość, Bóg. Na nic ich dociekanie, i tak wszystko kończy się w metaforycznym Piekle.

SNY
Reżyseria: Alicja Balcerzak
Obsada: Julia Dziemiańczyk, Alicja Frejnagiel, Krystian Hałat, Natalia Olak, Tomasz Stangryciuk, Kamila Wojciechowska, Aleksandra Żywuszko