Relacja z Dnia Otwartego Computer College 27-04-2018

26.04.2018 r. w godzinach od 9.40 – do 15.00 odbył się Dzień Otwarty Computer College w Koszalinie. Odwiedziło nas 290 gości (uczniowie gimnazjum, rodzice i nauczyciele). Zaproszeni goście przyjechali do nas z: Mścic, Biesiekierza, Mielna, Tymienia, Starych Bielic, Sianowa, Gimnazjum nr 2 w Koszalinie, SP z Manowa, Gimnazjum nr 3 w Koszalinie, Gimnazjum nr 7 w Koszalinie, SP nr 9 w Koszalinie.
Zaproszeni goście mieli możliwość zapoznania się z: ofertą edukacyjną Computer College, wyposażeniem sal dydaktycznych, porozmawiania z uczniami i nauczycielami oraz dyrekcja szkoły. Przygotowaliśmy szereg atrakcji, testów, quizów prowadzonych przez przedstawicieli: Policji, Straży Pożarnej, Instruktorów Survivalu i instruktorów ze strzelnicy w Koszalinie.
Zorganizowaliśmy: turniej strzelecki z broni pneumatycznej, pokaz pracy skanera i drukarki 3D, prezentacje matematyczne, jak również bardzo ciekawy film na temat terroryzmu i jego zagrożeń.
W czasie Dnia Otwartego przygotowaliśmy stanowiska Młodzieżowego Biura Pracy, Mobilnego Centrum Kariery Zawodowej OHP w Koszalinie, Szkoły Policealna DELTA. Uczniowie i goście mieli możliwość przeprowadzenia testów predyspozycji zawodowych, zapoznania się z ofertą szkół policealnych oraz z ofertami pracy sezonowej.
Goście posmakowali wojskowej grochówki przygotowanej i podanej przez żołnierzy z jednostki Wojskowej z Koszalina.
W tym dniu wzięliśmy udział również w Targach Zawodoznawyczych zorganizowanych w Gimnazjum Tychowie, gdzie mieliśmy możliwość przedstawienia oferty edukacyjnej dla około 100 uczniów II i III klas Gimnazjum z Tychowa i Dąbrowy.
Reasumując, to był pracowity dzień i bardzo udana promocja Computer College.

Dziękujemy i zapraszamy!
Krzysztof Krauza