Maraton Pisania Listów – międzynarodowa akcja Amnesty Interntional 18-11-2019

05.12. 2019 o 10:30 pisząc listy wspólnie wesprzemy Emila Ostrowko, nastolatka z Białorusi. Emil miał 17 lat, kiedy został aresztowany i ciężko pobity przez policjantów. Teraz, w wieku 19 lat, odsiaduje wyrok 8 lat pozbawienia wolności za drobne przestępstwo narkotykowe, za które został niesłusznie oskarżony!!! To przekreśla jego plany rozpoczęcia studiów. Jest jednym z tysięcy dzieci i młodych ludzi odsiadujących w białoruskich więzieniach wyroki za analogiczne przestępstwa. Są oni zmuszani do ciężkiej, wielogodzinnej pracy fizycznej, a traktuje się ich o wiele bardziej surowo niż innych więźniów.

Po co pisać takie listy? A no po to, żeby władze państwa, które złamało prawa człowieka wiedziały, że ich naruszenie nie zostało zignorowane. Widzimy, wiemy, działamy.
Kochani, dodatkowe informacje o Emilu przeczytacie na zdjęciach zamieszczonych poniżej. Od Was potrzebujemy koperty i 5 zł na znaczek pocztowy. Zbiórka środków do 27.11.2019 – przekazujcie pieniądze i koperty wychowawcom. Pomóżcie chłopakowi. Dla Waszej wiadomości publikujemy zdjęcia i podziękowania osób, którym akcje AI pomogły oraz praktyczne rady, jak taki list napisać.

Podziękowania osób, które otrzymały wsparcie.
Jak napisać i zaadresować list - wskazówki
Przydatne zwroty i sformułowania

Partnerzy