Konkurs "Poliglota" 20-03-2018

Oj działo się 17.03.2018. Dwa Konkursy. „3xI" dla „ścisłych" i Konkursu Języków Obcych POLIGLOTA dla uzdolnionych językowo uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Szkoły Języków Obcych CHILI w Koszalinie, Rektora Politechniki, Prezydenta Miasta i Radia Koszalin. Były emocje i były nagrody. W konkursie z języka angielskiego na I pierwszym miejscu znalazły się dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej w Mielnie – Maja Zabłocka i Maria Gil, II miejsce zajęły Nadia Caban i Anna Radko ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim, III – Aleksandra Gil i Miłosz Jastrzębski ze Szkoły Podstawowej w Tymieniu. Konkurs z języka niemieckiego wygrali Jakub Wasiczyszyn i Kacper Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Turowie, pod opieką Pani Wiesławy Krawczyk, II miejsce przypadło Kacprowi Pietnoczce i Wiktorii Misztal ze Szkoły Podstawowej w Bobolicach - dziewczynami opiekowała się Pani Elżbieta Tokarz, a na zaszczytnym, III miejscu, znalazły się Roksana Bunga i Anita Wiszowata ze Szkoły Podstawowej w Manowie - wsparcia udzielała im nauczycielka, Pani Ewa Chojnacka.
Tego dnia odbyło się również szkolenie dla nauczycieli. Jego celem było:
1. Popularyzacja nauki języków obcych wśród uczniów szkół podstawowych
i gimnazjalnych.
2. Promocja działań Computer College w ramach realizacji projektu „Bliżej nowoczesności, bliżej
Europy"
3. Przekazanie uczestnikom informacji na temat możliwości programu Erasmus + dla szkół,
w obszarach mobilności kadry dydaktycznej i oraz mobilności uczniów.
4. Popularyzowanie nowoczesnych rozwiązań IT w nauce języka angielskiego i niemieckiego.
Do udziału w konkursie przystąpiło 16 uczniów z 10 szkół podstawowych.

Nagrody:
Język angielski Sponsorem nagród dla uczniów była Szkoła Języków Obcych CHILI w Koszalinie:
1. Głosniki JBL x 2 sztuki AYA Koszalin - kredki + Książki: słownik j. a + GREEN ENGLISH B + Gadżety Radio Koszalin
2. Kamerki internetowe x 2 sztuki ( CHILI) AYA Koszalin - kredki + Książki: słownik j. angielski + GREEN ENGLISH B + Gadżety Radio Koszalin
3. Myszki bezprzewodowe x 2 sztuki (AYA Koszalin) Kredki + Książki: słownik j. aangielski + GREEN ENGLISH B + Gadżety Radio Koszalin

I miejsce dla szkoły - Nagrywarka DVD na wyposażenie biblioteki AYA Sp. z o.o. w Koszalinie
Nauczyciel opiekun język angielski I miejsce- voucher Szkoła Języków Obcych CHILI

Język niemiecki Sponsorem nagród dla uczniów Była : rada Rodziców Computer College oraz POW AYA Sp. z o.o. w KoszalinieNagrody dla uczniów:
1. Słuchawki x 2 sztuki + kredki + słownik
2. Power bank x 2 sztuki + kredki + słownik
3. Pendrive x 2 sztuki + kredki + słownik

I miejsce dla szkoły Nagrywarka DVD na wyposażenie biblioteki AYA Sp. z o.o. w Koszalinie