Konkurs "3xI" 21-03-2017

18.03.2017 roku w sobotni poranek wyjątkowo uzdolnieni gimnazjaliści wraz ze swoimi opiekunami i mentorami stawili się w siedzibie Computer College, aby zmierzyć się z zadaniami Konkursu 3xI. Pełna nazwa konkursu to "Informatyka, Informacja, Infostrada 3xI". Szczegóły dotyczące zarówno historii, jak i reguł tegorocznej edycji znajdziecie tutaj: http://cc.edu.pl/technikum/konkurs-3xi/. Gimnazjaliści zaprezentowali wyjątkowo wysoki poziom. Gdy od 10:00 do 12:15 zmagali się z częścią pisemna i praktyczną, specjalnie dla nauczycieli konkursantów przeprowadzone zostały warsztaty z Raspberry Pi, programowania w Scratch 2.0 oraz Baltie. Mistrzem ceremonii był mgr inż. Andrzej Cieślar. Nasz nowy administrator Rafal Woźniak (witamy na pokładzie!) zadbał o przygotowanie sal konkursowych i zacną prezentację laboratorium. Ocena prac przypadła w udziale panu Arturowi Kaczmarkowi. Przy tak inteligentnych uczestnikach, była to najczystszej wody przyjemność. Specjalne podziękowania dla wolontariuszy CC znajdziecie na naszym szkolnym Facebooku. Kawał dobrej roboty! Po uczcie składającej się ze świeżo upieczonych, przepysznych pizz wszyscy zostali przewiezieni do siedziby Politechniki Koszalińskiej. Tam też zostały ogłoszone wyniki, wręczono nagrody, dyplomy i podziękowania dla nauczycieli. Uczynili to przedstawiciele Przedsiębiorstwa Organizacji Wdrożeń „AYA", Politechniki Koszalińskiej, Prezydenta Miasta Koszalina oraz Radia Koszalin.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło o godzinie 15.30. W finale znaleźli się uczniowie z Gimnazjum nr 11 w Koszalinie (Mateusz T. - I miejsce), Gimnazjum w Tymieniu (Kamil S. - II miejsce), Gimnazjum nr 7 w Koszalinie (Konrad K. - 3 miejsce). Gratulujemy!