Konferencja Naukowa "Media-Komunikacja-Edukacja" 19-12-2016

W środę 14 grudnia 2016 r. w siedzibie Politechniki Koszalińskiej na ul. Kwiatkowskiego odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu " Media-Komunikacja-Edukacja" zorganizowana przez Studenckie Koła Naukowe FUTURA PR oraz Redakcję Akademicką, działające na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był " Wpływ mediów na kształtowanie przekazu". Podczas spotkania rozważano rolę mediów w procesie komunikowania i kształtowaniu przekazów. Uczniowie II LO Computer College wysłuchali prelekcji na następujące tematy: „Iluzja poinformowania" (prelegentem był dr Piotr Staszewski), „Rola służb prasowych w kreowaniu wizerunku policji" (sierż. Beata Gałka z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie), „Sposoby manipulacji w mediach" (mgr Patrycja Pietrasz). Tego rodzaju spotkania pozwalają zrozumieć istotę mediów i potężny wpływ, jaki wywieraj one na nasz odbiór rzeczywistości.