Jak powiedzieć NIE narkotykom? 15-10-2018

15.10.2018 całe przedpołudnie uczniowie Computer College mieli wyjątkową możliwość posłuchać jak można zagubić się w życiu, popaść w uzależnienie i mimo wszelkich przeszkód i słabości odzyskać siłę walki i chęć powrotu do wartościowego życia.
Specjalnie dla naszych uczniów dwoje młodych mężczyzn dało świadectwo swojej przemiany. Przemiany, która dokonała się we Wspólnocie Cenacolo.
Pomysł utworzenia wspólnoty zrodził się we Włoszech, w umyśle i sercu siostry zakonnej Elwiry Petrozzi. Ta wyjątkowa kobieta postanowiła poświęcić się pomocy młodym ludziom, szczególnie tym uzależnionym od narkotyków. Zaczęło się od zbudowania domu, gdzie mogliby wieść skromne, lecz wolne od nałogów życie. Idea dość szybko się rozpowszechniła i od 1983 roku w Europie, obu Amerykach i Afryce powstało ponad 60 takich domów. Cztery z nich znajdują się w Polsce. Nasi goście przybyli z domu w Giezkowie i opowiedzieli zarówno historię wspólnoty, jak i własne skomplikowane losy. Usłyszeliśmy o trudnym dzieciństwie, alkoholizmie w domu, fałszywych przyjaźniach i uzależnieniu od substancji psychoaktywnych. Były to opowieści bardzo osobiste i bardzo budujące, bo obaj nasi goście odnaleźli nowy sens – pomagać innym i żyć z pracy własnych rąk. Tak właśnie funkcjonują wspólnotowe domy. Są całkowicie samowystarczalne. Mieszkańcy żywią się tym, co wyhodują. Każda osoba wnosi coś od siebie. Jest dużo pracy, ale też ogrom wsparcia i przyjaźni. Dostaliśmy ciekawą i trudną lekcję, a jednocześnie też zastrzyk wiary i nadziei, że z każdego impasu można wyjść. Wszyscy w potrzebie mogą się do Comunita Cenacolo. Zajrzyjcie na stronę: http://www.nie-narkotykom.sos.pl/ Może tutaj odnajdziecie wsparcie dla siebie lub bliskich.