Finał II edycji konkursu "POLIGLOTA" 11-03-2019

09.03.2019 odbył się finał II edycji konkursu „POLIGLOTA”. Konkurs powoli staję się już tradycją naszej szkoły, a także okazją do zabawy i integracji. Nauczyciele już po raz kolejny wzięli udział w konferencji metodycznej, której gospodarzem była pani Marta Włodarczyk. Uczestnicy ćwiczyli swoje kompetencje posługując się technikami aktorskimi i stosując rozmaite, kreatywne metody pracy na zajęciach z języka obcego. Jednym zdaniem, całkiem wesoło spędzali czas, a w tym czasie uczniom puchły głowy od rozwiązywania zadań językowych. Zgodnie z programem należało przystąpić do części pisemnej, po której nastąpiła emocjonująca część ustna konkursu. Wzięli w nim udział przedstawiciele ze szkół podstawowych w Mielnie, Świeminie, Dobrzycy, Mścic, Darginia, Starych Bielic, Bobolic, Tymienia oraz koszalińskich: SP nr 5, SP nr 6 i Szkoły Sportowej. Już jutro opublikujemy protokół z wynikami konkursu. Tymczasem oświadczamy wszem i wobec, że w kategorii język niemiecki wygrali uczniowie z Bobolic, a najlepszą znajomością angielskiego popisali się koszalińscy sportowcy. Dziękujemy naszym wspaniałym nauczycielkom: Marcie Włodarczyk, Annnie Gorzechowskiej, Beacie Koszykowskiej, Izabeli Wieruckiej i Agnieszce Satro za świetną organizację imprezy.