Dzień Językowy 2019 23-01-2019

Dzisiaj, 23 stycznia 2019, zrealizowaliśmy po raz kolejny wspaniałą tradycję Computer College, nazwaną skromnie Dniem Językowym. To wyjątkowy konkurs międzyklasowy. Każda grupa reprezentuje wybrany kraj. Ważne są wszelkie rekwizyty. Aranżacja wnętrz, stroje, no i potrawy. Szaleństwo kulinarne. Nie wychodząc z budynku szkoły można było poczuć się jak na Hawajach, w Meksyku, Hiszpanii, Szkocji, Egipcie, Turcji, Rosji albo we Włoszech. Co tam jedzenie! Chociaż wyborne i przygotowane według narodowych lub regionalnych przepisów, stanowiło nieskromne, ale jednak tło dla ogromu pracy włożonego przez uczniów, żeby pokazać kraj w pigułce. Poza wzmiankowanymi strojami – to był dopiero karnawał! – wyjątkowo ważne okazały się scenografie zbudowane między innymi z własnoręcznie wyklejanych flag, kolaży oraz pięknie przystrojonych stołów. W tym roku bezapelacyjnie wygrały Hawaje. Nic dziwnego. W środku zimy wspiąć się na szczyt aktorskiego profesjonalizmu i wyglądać jak wyrwana z innej rzeczywistości tancerka hula! To właśnie udało się dziewczynom z I W LO. Goście raczeni byli „drinkiem” z palemką, a pstrokate spódnice z kolorowej bibuły oderwały wszystkich od zimowej rzeczywistości. Nie zmienia to faktu, że fenomenalnie było znaleźć się w Meksyku, bosko w Szkocji, fantastycznie w Hiszpanii, a reszta państw niemal nie odstępowała konkurencji. Szkoda, że to tylko JEDEN DZIEŃ. Musimy popracować nad zmianą zasad. Nasze świętowanie było też okazją do poruszenia niezwykle ważnego tematu. Jesteśmy propagatorami szeroko rozumianej walki o tolerancję. Dzień Językowy jest przyczynkiem do dłuższej dyskusji na ten temat. W poniżej zamieszczonej fotodokumentacji znajdują się zdjęcia własnoręcznie wykonanych przez uczniów plakatów.