Apel podsumowujący pierwsze półrocze 23-01-2019

"Czekała na egzekucję, gdy zjawił się niemiecki żołnierz i zabrał ją na dodatkowe przesłuchanie. Na ulicy krzyknął po polsku: Uciekaj! Wmieszała się w tłum. Następnego dnia znalazła swoje nazwisko na liście rozstrzelanych. Irena Sendler do dziś nie wie, jak wysoki był okup, ilu Niemców trzeba było przekupić."

22 stycznia W Computer College odbył się apel podsumowujący pół roku nauki i rozmaitych wydarzeń w naszej szkole. Pani dyrektor, Małgorzata Śliwińska, nawiązując do zbliżającej się rocznicy wyzwolenia Oświęcimia przypomniała uczniom historie ludzi, którym podczas II Wojny Światowej udało się uratować życie wielu Żydów. Tylko w tym obozie liczba ofiar mieści się w przedziale od 1,3 do 1,5 mln zamordowanych. Pani dyrektor wymieniła dwa niezwykle ważne nazwiska: Irenę Sendlerową, której odwaga i determinacja pozwoliły uratować dwa i pół tysiąca Żydów i Oscara Schindlera, który uchronił przed zagładą 1100 osób (spośród nich żyje jeszcze osiem – 5 w USA, 2 w Izraelu, 1 w Polsce).

Podczas apelu poruszone zostały też inne tematy. Bieżące i ważne. Od śmierci prezydenta Gdańska społeczność szkolna jest zaangażowana w akcję „Stop nienawiści”.

Apel był okazją do podkreślenia osiągnięć adeptów Computer College. Wyróżnieni przez ciało pedagogiczne uczniowie otrzymali dyplomy i podziękowania. Już w czwartek klasy policyjne będą wdrażane w projekt „Bezpieczne ferie”. Naprawdę dużo się dzieje.