Akademia z okazji 100-lecia Służby Więziennej 15-02-2019

15.02.2019 w Koszalinie odbyły się obchody z okazji święta Służby Więziennej. Ta formacja została  powołana do życia 8 lutego 1919 roku przez marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie Computer College, wraz z dyrekcja szkoły zostali zaproszeni na tegoroczną uroczystość do  Centrum Kultury 105. Służba więzienna to wyjątkowa praca. Nie, jak się większości wydaje, jedynie pilnowanie więźniów. Praca w więziennictwie to działanie interdyscyplinarne. Ważnym jest podnoszenie kwalifikacji, zarówno służbowych, sprawnościowych, jak i psychologicznych. Okrągła rocznica to znakomita okazja, żeby o tym rozmawiać, zrobić pewne podsumowania.
Jako szkoła realizująca, w ramach klas mundurowych, profil Służby Więziennej poczuliśmy się wyróżnieni zaproszeniem na Akademię. Dzień, w którym nadaje się funkcjonariuszom odznaczenia państwowe, stopnie służbowe oraz odznaki za „pełnienie służby penitencjarnej” musi być wyjątkowy. I był. Szczególnie dla naszych uczniów, przyszłych stróży praworządności. To już nie pierwsze nasze spotkanie z przedstawicielami ZK w Koszalinie. Zdecydowanie też nie ostatnie. Chociaż na kolejną tak okrągła rocznicę trzeba będzie trochę poczekać.